מעלים את רמת הקוד פתוח ברשת

טכנולוגיות קוד פתוח

בעולם התוכנה, המונח "קוד פתוח" מתייחס לתוכנה שקוד המקור שלה פתוח ונגיש לכל משתמש באשר הוא. קוד פתוח הוא חינמי לשימוש, לצפייה, לעריכה ולתכנות מחדש. סוג תופעה זו של פיתוח חופשי למעשה מקנה את האפשרות לכל משתמש שמעוניין לקחת חלק בפיתוח תוכנה ולתרום לשיפורה (לפי וויקיפדיה, שגם היא כפרויקטים רבים כיום – מבוססת על קוד פתוח).
טנגרה תומכים בקונספט הקוד הפתוח ומתמחים בעיקר במערכות קוד פתוח מובילות שונות, ביניהן דרופל, מגנטו ווורדפרס.
להלן חלק מהטכנולוגיות העיקריות שטנגרה תומכת בהן:

דרופל (Drupal)

דרופל (Drupal) היא מערכת ניהול תוכן(CMS) חינמית הבנויה על קוד פתוח, כתובה בשפת PHP ופועלת בהפצת גנו(GNU). דרופל משמשת כמערכת עורפית ליותר מאחוז מכלל האתרים בכל העולם, החל בבלוגים אישיים וכלה באתרי ממשל ותאגידים שונים (לדוג': אתר הבית הלבן). בנוסף לכך מערכת דרופל משמשת לניהול מידע ושיתופי פעולה עסקיים.
טנגרה מומחים במערכת דרופל מאז 2008, ובחרה בה להיות הפלטפורמה הטכנולוגית העיקרית עבור אתרים משולבים.

אוברקארט (Ubercart)

אוברקארט (Ubercart) היא עגלת קניות של מסחר אלקטרוני, מבוססת קוד פתוח ומשולבת באופן מלא עם מערכת דרופל. אוברקארט מנצלת את מלוא הכוח של דרופל כמערכת ניהול תוכן מתוחכמת וכמערכת בפני עצמה. התוצאה היא פתרון מעולה לכל מי שמעוניין במכירת תוכן ויצירת קהילה סביב מוצר מסוים.

מגנטו (Magneto)

מגנטו (Magneto) היא מערכת יציבה וחזקה של מסחר אלקטרוני, שמתפשטת מהר מיום ליום. כיאה לחברת טנגרה ולמשיכתנו הטבעית, מדובר במערכת קוד פתוח. מגנטו משתמשת בטכנולוגיית PHP כשפת תכנות לשרתי אינטרנט וב MySQLכמסד נתונים. מודל הנתונים מבוסס על מודל תכונה ישות ערך (EAV) שלמעשה מאחסנת נתוני אובייקטים בשלושה מבנים אשר מאפשרים גמישות בהליך הפיתוח.

וורדפרס (Wordpress)

וורדפרס(Wordpress) היא מערכת ניהול תוכן הבנויה בקוד פתוח, שלעיתים קרובות יותר מצויה באינטרנט כבלוגים בוריאציות שונות. בדומה למגנטו, וורדפרס בנויה על טכנולוגיות PHPו MySQL. וורדפרס היא מערכת גמישה ונוחה מאד, מאפשרת יצרה ושימוש של תוספות שונות (פלאגאינים) וכן תבניות עיצוב שונות.

ג'ומלה (Joomla)

ג'ומלה(Joomla) היא מערכת ניהול תוכן מורכבת (קוד פתוח), בנויה על שפת התכנות PHP, דבר הפותח את המשתמשים שלה למגוון אפשרויות עבודה באתריהם. היתרון המרכזי והחשוב ביותר בג'ומלה היא העבודה שהיא אינה דורשת כל ניסיון קודם שהוא ולמרות היותה מערכת מורכבת מבחינת מה שיש לה להציע, היא מאד ידידותית עבור המשתמש.

אופן איקס (OpenX)

אופן איקס(OpenX) היא תוכנת פרסום הבנויה על קוד פתוח, מוכרת בקרב אלפי בעלי אתרים במעל ל-200 מדינות מכל העולם. אופן איקס היא הפיתרון הטוב ביותר הקיים היום בשוק לניהול מערכות פרסום ברשת האינטרנט, מקנה לבעלי האתרים שליטה מלאה כוללת סטטיסטיקות וניהול תקציבים של כלל הפרסומים אותם הם מנהלים.