פיתוח אתרים בעזרת קוד פתוח

פיתוח אתרים בעזרת קוד פתוח

הקונספט של מוצרי קוד פתוח בעולם פיתוח האינטרנט שינה את פני הסביבה העסקית ברשת. מהו הקונספט שעומד מאחורי הקוד, המוצע ללא תשלום? הקונספט דוגל בגישה חופשית לקוד של מוצר, כדי שמפתחים אחרים יוכלו לעצב ולפתח אתרים וכלים עסקיים אחרים.

כיום קיימים בשוק מגוון מוצרי קוד פתוח, המאפשרים יצירה של אתרים דינאמיים ומציעים כלים שימושיים לשדרוג ממשק האתר. דוגמאות למוצרים פופולאריים –  CakePHPJoomla, Mambo, Drupal, Oscommerce,ועוד. מוצרים אלו נמצאים בשימוש על ידי מפתחים, העובדים עבור חברות ממגוון סקטורים ומספקים להן אתרים, תבניות לאתרים וכלים עסקיים לאינטרנט.

הקוד החינמי יעיל גם עבור יישומים משרדיים לעסקים ולכן הוא נמצא בשימוש בארגונים גדולים וקטנים בכל רחבי העולם.
 

בין רשימת היתרונות הארוכה שמציעים מוצרי קוד פתוח:

  • הפחתה עצומה בהוצאות. מוצרי הקוד השיתופי מוצעים בחינם וזמינים ברשת. כל גולש באתר יכול להשתמש בקוד החופשי של מוצרים אלו למטרת פיתוח אתר/פונקציות נוספות.
  • שימוש במוצרים אלו מסייע למפתחים להטמיע מצגות דינמיות המשולבות בתוכן האתר, כמו גם הטמעה של פונקציות חדשות באתר, אפשרית באמצעות הטכנולוגיה של הקוד השיתופי.
  • המוצרים הופכים את האתר ליותר אינטראקטיבי, מעשירים את ממשק המשתמש, מעניקים כלים חזקים לניהול ולתפעול האתר – כל זאת בזמן שהאתר ממשיך לפעול באופן חלק ומהיר.  
  • פיתוח אתר מותאם אישית הוא אחד מהיתרונות הפופולאריים שמציעים המוצרים השיתופיים לתוכניתנים. קבלת תמיכה טכנית (או כל תמיכה שהיא) מהקהילה השיתופית מסייעת לתוכניתנים בפרויקטים שלהם.
  • המפתחים נהנים מהעבודה עם הקוד השיתופי, מכיוון שקל להסתגל אליו. הקוד הגמיש מתאים לסביבה עסקית משתנה, כך שהוא מספק למפתחי התוכנה יותר גמישות וחופש בפיתוח האתר.
  • מוצרי הקוד החינמי הם קלים להתקנה וקל לשלב אותם בטכנולוגיות אחרות.
  • ניהול תוכן הוא יתרון ענק נוסף בשימוש במוצרים אלו. אין צורך לבנות מערכת ניהול תוכן כל פעם מחדש.