דרופל 6 או 7 – זו השאלה

דרופל 6 או 7


אנשים רבים מתלבטים אם להשתמש בגרסא האחרונה והעדכנית ביותר של דרופל, D7, או להשתמש בקודמתה, D6. באיזו גרסא מומלץ להשתמש? בטנגרה, החלטנו לשלב את שתי הגרסאות ולהשתמש בתוכנה החדשה לחלק מהפרויקטים, בזמן שלפרויקטים אחרים אנו משתמשים בגרסא 6, הקודמת.

ההחלטה האם להשתמש בגרסה 6 או 7 מתבצעת לפני תחילת הפרויקט.

כאשר אנו מתחילים פרויקט, אנו מאפיינים את צרכי הלקוח ודרישותיו. לאחר מכן נערכת ישיבה בהשתתפות התוכניתנים והמעצבים. בישיבה זו אנו דנים בסוגי עמודי התוכן, מודולים מיוחדים או כל אפליקציה אחרת שיש להוסיף או לבנות באתר. בסיום סקירה זו, אנו בודקים את כל המודולים שאנחנו צריכים ובודקים אם יש להם מענה יציב בגרסא 7.

החסרונות של דרופל 7
אם אנו נמצאים בסיטואציה שבה האתר הוא פשוט ובסיסי, אין ספק שנבחר בדרופל 7. אך בפעמים רבות, כשאנו עובדים במסגרת של זמן, נעדיף את גרסא 6.
לרוב המודולים השכיחים והפונקציות הבסיסיות יש בדרך כלל מענה מצוין ב-D7. הקשיים מתחילים כאשר מתחילים להיכנס אל הפרטים: מודולים ספציפיים יותר עדיין לא קיימים במערכת החדשה.
כמובן, אנו יכולים לפתח את כל המודולים שאנו זקוקים להם בעצמנו, אך הדבר תלוי בתקציב שהלקוח הקצה לפרויקט. אנו מתואמים עם דרישות התקציב ובודקים אם יש לנו זמן לבנות את היישום, במידת הצורך.

עם כל הפוטנציאל הרב שמציע דרופל 7, בסופו של יום אנו צריכים לעבוד במסגרת של תקציב וכלים קיימים. כדי להציע לכם, הלקוחות, עלויות נמוכות יותר וזמנים מהירים – נבחר בוודאי ב-D6.
 דרופל 7 - עולם של אפשרויות
יש לציין שממשק המשתמש של התוכנה האחרונה שיצאה לשוק הוא יעיל ביותר (כמובן, הוא מצריך תקופת הסתגלות מסוימת מצד אלו שרגילים לגרסא הקודמת). יש עוד מקצה שיפורים לגרסא, אך אין ספק שכולם מתרגשים בחושבם על כל האופציות החדשות שיתווספו.

דרופל7 נהיית טובה יותר ויותר ועוד מודולים נכנסים לשימוש. אנו מקווים שבקרוב כבר לא נצטרך לחשוב על דרופל6 ונוכל לעבוד באופן מלא עם דרופל7. הדבר היחיד שמונע זאת הוא העמידה בתקציב ובמסגרת של זמן – מפני שאין ספק, שפרויקטים נבנים מהר יותר בדרופל7.